marian.neagoe@rotaryplanteaza.ro  |   +40 744 397 009

Rotary Club Alba Iulia

În perioada 2003-2019 am plantat:

4.850 de copaci

În anul 2019 am plantat:

100 de copaci

"Când toata lumea taie, Rotary Plantează" este deviza acţiunii organizate sâmbată 19.11.2016 de Clubul  Rotary Alba Iulia  insotit de Rotary  Club Alba Iulia Civitas Solis. Acţiunea face parte din seria de evenimentelor “Rotary Planteaza” care se desfăşoară la nivelul Districtului 2241 România şi Republica Moldova.

Pe un teren în apropierea comunei Ciugud, jud. Alba, au fost plantați aproximativ 2000 de puieți de gorun.

Participarea a fost numeroasă de peste 150 persoane, pe langa membrii Rotary şi cunoscuţi, la eveniment participând şi elevi ai Colegiului Naţional Militar “Mihai Viteazul” din Alba Iulia, ai Şcolii Gimnaziale “Avram Iancu” din Alba Iulia, ai Şcolii Generale din Ciugud, reprezentanți ai Primariei Ciugud şi cetăţeni din comună.

La încheierea acțiunii participanții au fost felicitați, iar reprezentanții fiecărui grup amintit mai sus au primit diplome şi distincții. Efortul celor prezenți a fost răsplătit cu plăcinte, cozonac, ceai  cald  si  cafea.

Rotary planteaza